pondělí 9. listopadu 2015

Další kolo jednání o podobě Bartolomějské pouti

Jedním z bodů dnešního veřejného zasedání bylo i projednání a případné schválení došlých nabídek uchazečů o pořádání Bartolomějské pouti.
Nabídky přišly 2. První od stávajícího pořadatele pouťových atrakcí pana Janečka. Ač  proti této pouti brojím, musím říci, že v celku smysluplná a pro ty, kteří chtějí pouť nechat beze změny zajímavá.
Protinabídkou byl náš návrh, tedy za O.S. Bezdružic p. Murdycha a Zvěrce a za mojí podpory, kdy bychom rádi pouť vrátili do tradiční historizující podoby, za účasti hudebníků, divadel a trhů a jiných lákadel. 
Strhla se opět vášnivá diskuze, kterou si každý jistě dovede představit. Padaly pádné i úsměvné argumenty. 
Výsledkem celé debaty bylo hlasování, jestli má být organizace svěřena o.s. Bezdružic. Hlasovalo 14 zastupitelů z toho 7 pro změnu 6 proti změně jeden se zdržel a jeden nepřítomen. A zdálo by se, že je změna na cestě. Není. 
Podle platných zákonů by se muselo pro změnu vyjádřit nadpoloviční většina zastupitelů. Bohužel né přítomných, ale z celkového počtu. Takže to skončilo plichtou.
Pozitivní výsledek je ten, že jsme dostali uloženo, že do příštího veřejného zasedání máme předložit konkrétnější návrh na pořádání akce.
Takže 16.12.2015 se bude opět vysvětlovat, posuzovat a snad se i rozhodne.

Žádné komentáře:

Okomentovat